Yönetmen Ebru Tartıcı Borchers Almanya’nın en büyük ödüllerinden birine aday!

Almanya’nın sahne sanatları alanında verilen en büyük ödülü olan Der Deutsche Theaterpreis Faust‘e yönetmen Ebru Tartıcı Borchers aday oldu. 2006 yılından bu yana, her sezon, Almanya’nın 144 kurumsal tiyatrosunun tüm prodüksiyonları incelenerek üç aşamalı bir seçim sonrası en iyi oyuncu, en iyi yönetmen, en iyi kostüm tasarımı gibi çeşitli kategorilerde üç resmi aday belirlendiği törende, adaylar ödül gecesine dek, kazananın kim olacağını bilemiyor.

Televizyon ve internet üzerinden canlı izlenebilecek ödül gecesi bu yıl 25 Kasım’da gerçekleştirilecek. Hamburg Thalia Theater’da dağıtılacak olan ödüller için “En iyi tiyatro yönetmeni, yetişkin seyirci” kategorisindeki üç adaydan biri Türk Yönetmen Ebru Tartıcı Borchers oldu. 

Ebru Tartıcı Borches’in aday gösterildiği oyun olan Amsterdam, kazanması halinde bu kategoride şimdiye kadar aday gösterilmiş olan en genç yönetmenlerden biri olacak.

Ebru Tartıcı Borches, 2021 yılında Mozarteum Üniversite‘nin yönetmenlik bölümünden mezun oldu ve şu an Almanya ve Avusturya’nın pek çok tiyatrosunda yönettiği oyunları, Türkiye’deki tiyatrolarda da Almanca’dan Türkçe’ye çevirdiği metinler sahneleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx