Titan Quest 2 Duyuruldu

THQ Nordic tarafından 2006 tarihli orijinal Titan Quest‘in bu devamı olan ve Antik Yunanistan’da geçen aksiyon RPG deneyimini yepyeni bir maceranın parçası olarak modern oyunculara sunacak olan Titan Quest 2 duyuruldu. Oyunun Unreal Engine 5 üzerine inşa edileceğini de belirtelim.

Geliştirme, THQ Nordic’in şirket içi stüdyosu Grimlore Games tarafından yürütülüyor. Bu stüdyonun beğenilen strateji oyunu SpellForce 3’ü sunan aynı geliştirici olarak karşımıza çıkıyor.

Stüdyo, yenmek için mitolojik yaratık orduları, orijinal oyunun özel sınıf yapısının geri dönüşü, zorlu dövüş, oyuncuları denemeye teşvik eden yeni bir ganimet sistemi ve “el yapımı bir dünya” vaat ediyor. Tabii ki, çoğu ARPG gibi, ortak oyun da onaylanmış durumda.

Öte yandan oyunun çıkış tarihi hakkında bir açıklama yapılmadı. Oyunun çıkacağı platformlar arasında ise Windows’un yanı sıra Xbox Series X|S ve PlayStation 5 yer alıyor.

Evrene biraz erken dalmak isteyenler için orijinal Titan Quest şu anda Steam’de %75 indirimle satışta olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx