Oyuncu Erdal Beşikçioğlu Neden Etimesgut’tan Aday Olduğunu ve Siyasete Girme Fikrini İlk Kez Açıkladı

CHP’den Ankara’nın Etimesgut ilçesi belediye başkan adayı olan ünlü oyuncu Erdal Beşikçioğlu, Halk Tv’de İsmail Küçükkaya’ya konuk oldu.

Erdal Beşikçioğlu o yayında ise neden Etimesgut’tan aday olduğunu ilk kez açıkladı.

Beşikçioğlu ilk olarak, ‘Aktif siyasete girme fikri nasıl oldu?’ sorusuna ‘Yaklaşık 30 yıldır tiyatro yapıyorum 12 yıldır da özel tiyatro yapıyorum. Siyasileri biz salonlara beklerken çok az katılım oluyor. Her ne kadar politik tiyatro da yapsanız. Ben de karar verdim. Madem öyle siyasileri biz salona alamıyorsak biz siyaset sahnesine çıkalım. Bunun üzerine de tabii ki Ümit Bey bu konuda çok ısrarcı, hatta ısrarcılığının altında da ihtiyaç olduğunu o kadar güzel betimledi ki’ diyerek cevap verdi.

Beşikçioğlu sözlerinin devamında ise neden Etismesgut’tan aday olduğunu şu sözlerle açıkladı:

‘Neden Etismesgut da Çankaya değil diye sordum. Çünkü sana Etimesgut’ta ihtiyaç var dedi. Oradaki yaş skalası, bütün profilleri çıkarıp önüme koydular, büyün grafikleriyle. Dediler ki burası kültür ve sanatın doğan güneşi olmak zorunda. Çünkü oradaki yapılaşma kendi içinde çok genç aile olan bir kitli. Bunların kendi içinde sosyal etkinlikleri maalesef yok. Ankara merkeze çok uzak bir ilçe, ordaki arkadaşım beni izlemek için ta merkeze geliyor. Ben de tamam anladım diyerek ben oraya gideceğim dedi.’

İşte o anlar: ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir