Elektrikli araç alanlar pişman mı oluyor? İşte elektrikli otomobil alacakların bilmesi gereken ayrıntılar

Araç almak isteyenler için kritik bir uyarı yapıldı. Elektrikli otomobil almayı seçenler bin pişman oluyor. İşte haberin detayları…

Elektrikli araçlar, günümüzde otomobil pazarında önemli bir yer edinirken, ikinci el elektrikli araç satışlarının arttığı bir döneme girildi. Elektrikli araçlar, özellikle büyük şehirlerde yaşayanlar için çevre dostu bir alternatif olarak tercih ediliyor. Türkiye’de de TOGG gibi yerli üreticilerin elektrikli araçlarıyla bu pazarda büyüme yaşanıyor.

Otomobil habercisi Levent Köprülü, elektrikli araçların artan popülaritesi ve ikinci el satışlarının yükselmesiyle ortaya çıkan bazı sorunları ele aldı. Köprülü, elektrikli araçların hızla yaygınlaşmasının ve alt yapılarının tam olarak oturmamış olmasının, elektrikli araç servislerinde bazı sıkıntılara neden olduğunu ifade etti. Ayrıca, elektrikli araçların beklenmedik bir şekilde fazla satılmasının, servis yatırımlarının yetersiz kalmasına yol açtığını belirtti.

Elektrikli araç alımında, servis ağı ve yedek parça bulunabilirliğine dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan Köprülü, tüketicilerin bu konuları araştırmadan satın alım yapmamaları gerektiğini dile getirdi. Ayrıca, elektrikli araçların farklı bir kullanım gerektirdiğini ve bu konuda yeterince bilgilendirme yapılmadığını belirterek, eksik bilgilendirme nedeniyle kazaların arttığını ve servis sorunlarının yaşandığını ifade etti.

Son dönemde otomobil fiyatlarındaki artışın ve devlet düzenlemelerinin otomobil pazarını etkilediğine dikkat çeken Köprülü, özellikle yatırım amaçlı otomobil alımlarının piyasayı dengesizleştirdiğini söyledi. Bu durumun, fiyatların yükselmesine ve piyasadaki dengesizliğe yol açtığını ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx