Bahçelievler’de dövülerek gasbedilen yabancı uyruklu, cama çıkarak çevredekilerden yardım istedi

İstanbul Bahçelievler’de 1 Aralık Cuma günü öğle saatlerinde ilginç bir olay meydana geldi. Çobançeşme Mahallesi’nde 3 katlı binanın birinci katındaki dairenin camına çıkan Nasir Sıfeddıne,cep telefonu ve bir miktar parasının gasbedildiğini iddia ederek çevredekilerden yardım istedi. Sıfeddıne, esnaf tarafından birinci kattaki pencereden merdivenle indirildi.

ŞÜPHELİLER TUTUKLANDI

İhbar üzerine olay yerine gelen polis, yabancı uyruklunun çıkarıldığı evdeki iki şüpheliyi gözaltına alarak polis merkezine götürdü. Nasir Sıfeddıne’in ifadesiyle, şüphelilerden Muhammed Resad Ahmed’in, Sıfeddıne’i darbedip pasaportunu, cep telefonunu ve bin 400 euro parasını gasbettiğini, diğer şüpheli Iben-Amghar Ennajen’in ise olayın gerçekleştiği evde yaşadığı öğrenildi. Şüphelilerin üst aramasında toplam 2 bin 60 euro ile 2 bin 985 lira para ele geçirilirken, Sıfeddıne’in cep telefonu ve pasaportu bulunamadı. Şüpheliler, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

“2 GÖZÜ DE MOSMORDU”

Mahalle sakini Davut Şener, “2 gözü de mosmordu muhtemelen çocuğu dövdüler. Arapça bilen arkadaşlar konuştu. Çocuğun pasaportunu ve telefonunu almışlar. İkinci el eşyalar satan dükkan var oraya soktular çocuğu. O iş yeri de binada kirayla ilgilenenler galiba. Daha sonra da polisler gelip olaya müdahale etti. Daha önce de 25-30 kişilik gruplar birbirlerine girmişti. Polis geliyor ama polis geldiğinde dağılmış oluyorlar” dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx