1.5 Milyon Çitfçi Emeklisi 5 Bin TL’lik Emekli İkramiyesini Alacak Mı? Saray’a Yakın Yazar Açıkladı!

Hükümete yakın Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, emeklilere verilecek 5 bin TL’lik ikramiyeye ilişkin yapılan düzenlemeyi aktardı.

Küçük’ün açıklaması iğneden ipliğe her konuda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iki dudağı arasında yaşadığımızı bir kez daha gösterdi.

Emekli ikramiyesi konusunda Cumhurbaşkanının ilgili bakanlarla görüşerek, konunun çözümü için gereğinin yapılmasını istediği öne sürülmüştü.

AKP’ye yakın TGRT Haber sunucusu Cem Küçük canlı yayında, çalışmayan emeklilere yatırılacak 5 bin TL’ye ilişkin yeni bir düzenleme yapıldığını duyurdu.

O EMEKLİLER DE BU AY İKRAMİYE ALACAK

“Cumhuriyetimizin 100.yılına özel bir defaya mahsus 5 bin TL ikramiye verilecekti. Orada da yine bir haksızlık yapıldı. Çalışan emekli ve çalışmayan emekli olarak ikiye ayrıldı. Yani çalışan emekli ikramiyeyi alamayacak çalışmayan emekli ise ikramiyeyi alacak gibi. Halbuki çalışanlar zaten ihtiyacı olduğu için çalışıyor” diyerek ilerlemiş yaşına rağmen çalışmak zorunda olan emeklilerin kapsam dışında kalmasını eleştiren Cem Küçük, yapılan düzenleme ile çiftçi emeklilere de ikramiye kapısının aralandığını ifade ederek, “Emekli çiftçiler de bu ikramiyeden yararlanamayacaktı. Yeni bir düzenlemeyle 1,5 milyon çiftçi emeklisi de 5 bin TL’lik ikramiyeyi bu ay içinde alacak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx